Historisk da Freddy Heiberg vant Midtsommerturnering

Share on facebook
Facebook

Mandag 29. juni var en historisk kveld på Hvam Golfklubb, da det for første gang gikk en turnering over alle 9 hullene på banen. Klubbens styre, samt komitèmedlemmer hadde fått lov til å prøve ut alle hullene. Det var mange spente spillere som gledet seg til å prøve hul 7, 8 og 9 for første gang. Etter runden var det kun rosende ord om banens 3 siste hull. Alle golfentusiaster kan se fram i mot å komme fra greenen på hull 6, og ut mot tee- sted på hull 7. Et flott skue møter spillerne!
NB! Banens 3 siste hull vil bli åpnet for spill fredag 3. juli

Freddy Heiberg skriver seg inn i historiebøkene til Hvam Golfklubb som den første vinneren i en turnering over 9 hull.

Heiberg spilte god golf, og det måtte han for å kunne vinne. Det ble spilt mye bra golf denne flotte junikvelden. Heiberg signerte scorekortet på 2 under par. Samme score hadde også Per Ingar Skogseth på andreplass. Stig Herman Lindberg fulgte på tredjeplass med 1 under par.

Resultater

Flere innlegg

Torsdagsturnering 07. mai

Hei alle Hvam-golfere. Norges Golfforbund har nå åpnet for turneringsspill så lenge turneringene er avgrenset til klubbturneringer. Vi starter derfor med torsdagsturneringer

Takk til dugnadsgjengen onsdag 29. april

Nytt blomsterbed ved infotavle rydding av tenung bak klubbhuset maling av infotavle maling av nye bunkerriver nye avstandsskilt på rangen Nye stolper